576 575 515 Piastowska 7 Tarnowskie Góry

KOSMETOLOGIA

Kosmetologia

PEELING KAWITACYJNY

Peeling kawitacyjny jest delikatnym i skutecznym sposobem na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy. Za pomocą wibracji ultradźwiękowej złuszcza naskórek, poprawia krążenie i dotlenienie skóry. Podczas zabiegu powstają pęcherzyki, które ze zmiennym ciśnieniem powodują rozbicie martwych komórek naskórka. Skóra po kawitacji jest gładka i odświeżona, wygląda młodziej i promienniej. Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do bardzo wrażliwej, delikatnej, płytko unaczynionej oraz cienkiej skóry. Skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Można go przeprowadzić na twarzy, dekolcie, ramionach, oraz plecach. Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z mikrodermabrazją.

SONOFOREZA

Sonoforeza jest to zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, polegający na wprowadzaniu w głębsze warstwy skóry substancji aktywnych (witamin, śluzu ze ślimaka, peptydów itp.) które są odpowiednio dobierane do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju skóry. Umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej. Zabieg zwany jest również masażem ultradźwiękowym. Wytwarzane przez ultradźwięki ciepło przenika w głąb tkanki, powodując odprężenie skóry i mięśni. Towarzyszy mu delikatny, głęboki masaż, poprawiający przepływ krwi i limfy, a także metabolizm i regenerację komórek. Sonoforeza to zabieg, który umożliwia przenikanie w głąb skóry, nie tylko preparatom pielęgnującym, lecz również odpowiednim substancjom leczniczym, które działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a także przyspieszają leczenie trądziku oraz pozostałych po nim zmian. Sonoforezę możemy wykonać zaraz po peelingu kawitacyjnym za pomocą odwróconej szpatułki

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Wykorzystuje ona kryształki diamentu, które osadzone są na stalowych głowicach.
W trakcie zabiegu oprócz tarcia oddziałuje również podciśnienie, które powoduje docisk głowicy do powierzchni skóry. Głowice diamentowe mają różną ziarnistość, dobiera się je w zależności od tego, na jakiej okolicy będzie wykonywany zabieg i w jakiej kondycji jest skóra.
Podciśnienie z kolei ustawia się subiektywnie do odczuć osoby poddawanej zabiegowi.
Zabieg usuwa zrogowaciałe warstwy naskórka stymulując go jednocześnie do uruchomienia procesów regeneracyjnych i naprawczych. Ponadto złuszczanie warstwy rogowej poprawia przenikanie składników aktywnych w dalszych etapach zabiegu. Głębokość działania mikrodermabrazji zależna jest zarówno od zastosowanego podciśnienia jak i od ilości powtórzeń w danym obszarze.
Częstotliwość i ilość zabiegów w serii uzależniona jest od stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Zwykle wykonuje się od 2 do 10 zabiegów w odstępach 1-4 tygodniowych. Dla podtrzymania efektów wykonuje się 1 zabieg w miesiącu.

Efekty zabiegu
• poprawa struktury i kolorytu skóry
• poprawa elastyczności skóry
• złuszczenie warstwy rogowej naskórka
• zmniejszenie przebarwień posłonecznych
• poprawa absorbcji składników aktywnych
• pobudzenie mikrocyrkulacji i produkcji kolagenu.

Wskazania do zabiegu
• przebarwienia i odbarwienia
• nadmiernie zrogowaciały naskórek
• uszkodzenia posłoneczne
• zmarszczki
• skóra zmęczona, niedotleniona
• skóra palacza
• skóra sucha

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Mezoterapia bezigłowa jest to nieinwazyjny system odmładzania skóry. To sposób dostarczania do głębokich warstw skóry substancji aktywnych, celem poprawy jej kondycji, odmłodzenia, redukcji zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień. Jest zabiegiem bezbolesnym, nieinwazyjnym i przyjemnym. Pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty poprawy stanu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom inwazyjnym, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, obrzęki, siniaki. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych substancji aktywnych. Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat z substancjami aktywnymi, dostosowany do potrzeb skóry pacjenta. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów, raz w tygodniu.

WordPress Theme built by Shufflehound. Medycyna Estetyczna Dr Adwent© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone